środa, 7 lipca 2010

zdjęcia...

Wśród setek zrobionych zdjęć z różnych miejsc, zdarzeń są takie ,które mogły powstać wszędzie, gdziekolwiek. Nie mają jednoznacznego nawiązania do miejsca czy zdarzenia, powstały z zachwytu nad kolorem, fakturą , rytmem, światłem albo dlatego ,ze nastrój chwili nakazał ująć ten a nie inny kadr.Bardzo je lubię bo to moje ślady poszukiwania ładu ,harmonii i piękna w tym co mnie otacza za pomocą fotografii.


17 komentarzy:

 1. Piękno w zwykłym detalu- do tego potrzeba oka i wrażliwości a Ty to jak widać masz-piękne zdjęcia, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. przedstawiasz piękno widziane swoimi oczami ...dla mnie to galeria dla ducha!!!!Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. TO CO CHWYTASZ W KADR ZATRZYMUJAC CZAS...ZATRZYMUJE OCZY I UMYSŁ...NA TYCH PIEKNYCH FOTOGRAFIACH..PODZIWIAM...

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Izo, nie wiem, na ile to zamierzona, a na ile przypadkowa galeria, ale tu jest wszystko: woda, chleb, owoce, gliniane naczynia, miejsca odpoczynku, jakieś naleweczki nawet. Czyli to, co do życia nam potrzebne.

  I na koniec ten zmierzch, ciepły jeszcze i spokojny, ale już noc zapowiadający!

  OdpowiedzUsuń
 6. nastrojowo... mój numer jeden to przedostatnie zdjęcie, moje ukochane drewno, doświadczone przez los, pogody i niepogody:) pozdrawiam i zapraszam do siebie, może znajdziesz coś dla siebie w moich skromnych progach:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nastrój świetny! Podoba mi się;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Izo pięknie patrzysz przez obiektyw ....
  a prosze zdradź jakim aparatem robisz te ładne zdjęcia, może doradź mi - jestem na etapie poszukiwań aparatu lustrzanki.A nie znam się. Będę wdzięczna za radę

  pozdrawiam Dorota

  OdpowiedzUsuń
 9. Rzeczywistość widziana oczyma artysty.

  OdpowiedzUsuń
 10. bo piekno jest wszedzie wszystko zalezy od tego jak sie na to patrzymy :) :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdjęcia są śliczne - każde ma swój własny klimacik.
  Pozdrawiam bardzo cieplutko i serdecznie zapraszam.

  OdpowiedzUsuń
 12. BARDZO ,BARDZO DZIĘKUJĘ za tyle miłych i ciepłych słow.Aż chce się bra aparat i dalej robi skoro można dac tym tyle przyjemności innym i sobie.
  Mili-robię Nikonem d-80 z obiektywem 18-70 mm,czasem używam obiektywu stałoogniskowego 50 mm,czasem teleobiektywu.Ale tu nie chodzi o aparat tak na prawdę,bo lubiłam robic też sony alfa 100,pierwszym aparatem z tej serii.Radzę - kup aparat w miejscu ,gdzie ktoś życzliwie doradzi.Oferta jest teraz imponująca,zwróc uwagę aby aparat miał stabilizację obrazu,jak najjaśniejszy obiektyw,żeby nie ważył dużo bo go przeklniesz na wycieczkach.
  Zdjęcia nosimy w głowie i w sercu,aparat to tylko narzędzie ale po przyjacielsku radzę-czytaj instrukcję obsługi bo bez tego kupisz drogi aparat i nie wyjdziesz poza robienie na ustawieniach tematycznych czyli w oparciu o parametry zadane przez fabrykę.TO nic nagannego bo wszystko dla ludzi ale po co lustrzanka i koszty,ten sam efekt uzyska się przy dobrym kompakcie.Po prostu trzeba sobie czego oczekujesz w robieniu zdjęc
  Pozdrawiam wszystkich a raczej wszystkie odwiedzajace z upalnego Wrocławia

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękne i inspirujące zdjęcia.
  Całą prawdę o sprzęcie napisałaś. Ważne jest właśnie to, co się nosi w sercu. A Ty, jak widać po Twoich zdjęciach, nosisz wiele ciepła. :) Z niecierpliwością czekam na nowe fotografie!

  pozdrawiam
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 14. Fotografie to zamknięta w kadrze wrażliwość ludzkiego oka... Na nic drogie obiektywy - jeśli oczy nie widzą, nie wiedzą, gdzie się zatrzymać . A Twoje oczy widzą więcej... stopy Twe - wiedzę gdzie i kiedy się zatrzymać... Dłonie sprawnie zatrzymują elementy życia w szczególnej fotografii. Robisz znakomite fotografie , uwielbiam je i często po cichutku do nich wracam... Twoje zdjęcia żyją, mają klimat, który doprawdy trudno wyrazić mi słowami. Reguła powrotu jest w tym momencie oczywistym potwierdzeniem. najbardziej cenię to , że fotografujesz przez pryzmat własnego spojrzenia , nie powielasz schematów . Twoje zdjęcia obrazują często coś, co faktycznie spotykamy w wielu miejscach - ale tylko nieliczni potrafią zatrzymać nas przy tym na dłużej. Dobra fotografia skłania do refleksji.

  Moc serdecznych pozdrowień załączam i uścisków.

  OdpowiedzUsuń
 15. Twoje zdjęcia to mistrzostwo świata :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Takimi zdjęciami chyba najchętniej sycę oczy. Piękne. Moje ulubione: gliniaczki, kawiarnia i miska z cytryną i pomidorami.

  Zapraszam po odbiór konkursowej nagrody :)

  OdpowiedzUsuń
 17. I klimat...klimat na tych zdjęciach, specyficzna atmosfera unosząca się w powietrzu: to jest to!

  OdpowiedzUsuń