sobota, 24 października 2009

Kuks


piwnica z winami,wina do kupienia


na starym cmentarzu
kopie rzeżb kobiet, które uosabiają cnoty i występki.Oryginały wewnątrz.

Mam przyjaciół, którzy są miłośnikami Czech, czeskiego jedzenia, czeskich zabytków i wielu innych czeskich rzeczy. I lubią wycieczki do czeskich zamków a ,że lubię swoich przyjaciół i do Czech mamy blisko zatem jeżdzimy.Kuks to moja turystyczna miłość od pierwszego wejrzenia i mogę do niego jeżdzić tak często ,jak się da.Nie będę zanudzać historią miejscowości bo nie o to chodzi ale zapraszam wraz ze zdjęciami na małą wycieczkę do południowych sąsiadów.
Kuks to maleńka miejscowść,kiedyś uzdrowisko bo odkryto tam wody mineralne.Teraz podupadłe ,przyciąga turystów przepięknym barokowym zespołem klasztornym, zbiorem niesamowitych rzeżb, unikalnym muzeum farmaceutycznym,winiarnią w piwnicach,strym cmentarzem....ale przede wszystkim klimatem,otoczeniem,widokami,niespiesznością ...Piękny jest o każdej porze roku.popatrzcie...

7 komentarzy:

 1. Wygląda na magiczne miejsce - skojarzyło mi się z Francją - podobny klimat :) Mam więc nadzieję, że kiedyś je odwiedzę :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ niesamowite miejsce...
  Kolejny punkt na mapie do zwiedzania :)

  Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 3. chyba nie mialabym nic przeciwko zeby mieszkac w zamku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze muszę zatrzymać się przy Twoich fotografiach. Są takie...magiczne. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. O rany, Izuś! Pięknie tu!!!
  Ależ klimatyczne miejsce, i co ważne blisko. Ostatnie zdjęcia "wodnej poezji" są jak balsam na obolałą duszę...
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj - dziękuję za wirtualną - a chwilami - za sprawą świetnych fotografii - realną wycieczke i możliwość poznania tak magicznego miejsca. Dla mnie - podobnie jak dla Pauli - to kolejne podróżnicze marzenie. Cieplutko pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Drogie koleżanki-nic innego tylko jechać do Kuksa.Można tam spokojnie spędzić cały dzień,jest co zwiedzać,jest restauracja i kawiarnia-malownicze miejsce i okolica też przyjemna.Dziekuje za miłe słowa pod adresem zdjęć ,staram się ,jak mogę.

  OdpowiedzUsuń