czwartek, 9 czerwca 2011

LESZEK M.

Leszek Możdżer.Parę lat temu nagrał z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco płyte THE TIME. I ustawił poprzeczkę moich muzycznych emocji i wzruszeń tak wysoko,że nic jej od paru lat nie przebiło.Mogę tej płyty słuchać ciągle i ciągle...dla mnie to płyta niesamowita.Granie Leszka Możdżera jest lekkie ,finezyje,pełne muzycznej zabawy,liryczne i piekne.A on sam jest skromnym i uroczym człowiekiem ,pozbawionym gwiazdorskich póz,pełnym dystansu do siebie i mądrym.I to wszystko w jego muzyce słychać-to nie jest rzemieślnik instrumentu tylko jego czarodziej.
Trudno mi pisać o muzyce a o TAKIEJ wyjątkowo trudno bo wymyka mi się ona banalnym opisom.To nie jest granie do "sprzątania lub kotleta"-to jest sztuka i wymaga skupienia. Ale warto
Możdżer, Danielsson, Fresco

The Time
Rok: 2006
POLECAM.
1. Asta - Lars Danielsson
2. Incognitor - Leszek Możdżer
3. Sortorello - XIII wiek anonim
4. Tsunami - Leszek Możdżer
5. The Time - Leszek Możdżer , Zohar Fresco
6. Asta 2nd Time - Lars Danielsson
7. Easy Money - Leszek Możdżer
8. Smells Like Teen Spirit - Kurt Cobain, Chris Novoselic, David Grohl
9. Svantetic - Krzysztof Komeda
10. Suffering - Lars Danielsson
11. Trip To Bexbach - Leszek Możdżer
12. Asta 3rd Time - Lars Danielsson
13. Suffering ( Bonus Track)- Lars Danielsson

2 komentarze:

  1. Ach! Uwielbiam tę płytę :) A z Leszkiem Możdżerem miałam zaszczyt grać kilka lat temu i było to dla mnie największe muzyczne przeżycie :)
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Edith-niesamowita sprawa,a ja już myslałam,że tej płyty nikt tu nie zna ,nie mówiąc o jakimkolwiek odbiorze.opowiedz coś jeszcze o tym wspónym graniu bo bardzo mnie to interesuje.ściskam.

    OdpowiedzUsuń